Někomu jedno espresso v mléčném nápoji typu capuccino prostě nestačí. Flat white se stal velmi populárním v Austrálii v osmdesátých letech a úspěšně se domestikoval už po celém světě. Nejčastěji se připravuje do skleničky ze dvou shotů espressa (doppio) a dolévá se teplým mlékem s jemnou pěnou, která typicky tvoří cca 1cm vrstvu. Výsledný nápoj má objem kolem 160ml a skloubí se v něm výrazná chuť espressa zjeměná mlékem tak akorát.

Často se stává, že kdo si oblíbí Flat White, už těžko se vrací zpět k tradičním kávovým kombinacím. Vzhledem k tomu, že samotná káva má v případě Flat White vlemi silný důraz, její výběr a kvalita je pro vsledný dojem stěžejní. Stejnojmenný nápoj, který najdete v nabídce Costa Coffe nemá s Flat White nic společného (vyzkoušeno). Nezoufejte, vybrali jsme několik kaváren, kde jej dostanete v perfektní kvalitě.

A v těchto kavárnách můžete Flat White ochutnat
zdroj: emaespressobar.cz

zdroj: emaespressobar.cz

EMA Espresso Bar

Na Florenci 3, 110 00 Praha 1

EMA … je espresso bar. Takže rychlá káva na stojáka. Kvantita není na úkor kvality, forma podtrhuje obsah. Výběrovou kávu z evropských mikropražíren melou mlecí kameny rychle a jistě. Tak pracují i baristé, s úsměvem k tomu. Udělají, co vám na očích vidí. A poradí, doporučí a vysvětlí.

zdroj: cafe-lounge.cz

zdroj: cafe-lounge.cz

Cafe Lounge

Plaská 615, 150 00 Praha 5

Cafe Lounge je stálicí pražské vytříbené kávové kultury a starší sestra EMy. Příjemný interiér s odkazem na první republiku, milý a profesionální servis a bohatá nabídka kávových a jiných specialit.

zdroj: kavarnaprazirna.cz (Michal Ďuriník)

zdroj: kavarnaprazirna.cz (Michal Ďuriník)

Pražírna

Lublaňská 676/50, 120 00 Praha 2

Jak již název napovídá, v Pražírně si kávu praží sami. Kavový svět a její vůně tak prostupuje celým interiérem zasazeným do neomítnutého cihlového suterénu. Pražírna je milou oázou s mixem zdravého kavárenského ruchu a klidu nedaleko rušného pražského dopravního uzlu.

zdroj: mujsalekkavy.cz

zdroj: mujsalekkavy.cz

Můj šálek kávy / Doubleshot

Křižíkova 105, 180 00, Praha 8 

Můj šálek kávy je vlajkovou lodí české pražírny Doubleshot. Pokud v Karlíně dostanete chuť na výtečnou kávu, pak je právě Můj šále kkávy vaší destinací. I když nejste Karlínští, originální interiér, milá obsluha a široký výběr metod přípravy kávy za dojezd stojí.

zdroj: anonymouscoffee.cz

zdroj: anonymouscoffee.cz

AnonymouS Coffee

Jugoslávská 15, 120 00 Praha 2

AnonymouS Cafe je mladé, hravé, barevné, trochu “hipster” ale hlavně i zde dostanete perfektně připravenou kávu. Flat White vám zde připraví do zavařovací skleničky.

zdroj: alzacafe.cz

zdroj: alzacafe.cz

Alza Cafe / Doubleshot

Hala č. 8 Holešovické tržnice, Praha 7 – Holešovice

Alza Cafe je druhým členem rodiny české pražírny Doubleshot. Díky ní si tak můžete i v Holešovicích dopřát dokonalý Flat White jako když střelí.

Leave a Reply

Your email address will not be published.