Sasazu

Bubenské nábřeží 306, 170 04 Praha 7 (mapa)

sasazu-jidlo

Zdi holešovické tržnice skrývají Sasazu, jednu z nejosobitějších asijských restaurací v Praze. Interiér a atmosféra vám dá zapomenout na to co se děje venku. Z nápojů musíme doporučit naše oblíbené Softeez. Z hlavního lístku težko dávat tip, raději se zeptejte a nechte si poradit. Z dezertů však musíme zmínit skvělé kokosové tiramisu.

Buddha-Bar

Jakubská 8, 110 00 Praha 1 (mapa)

buddha-bar

Pár minut od Staroměstského náměstí najdete asijskou oázu Buddha Bar, který vás ve svých útrovách přenese o několik tisíc kilometrů na východ. Pokud nebudete vědět po čem sáhnout, zvolte Chef Experience – 5 chodové menu jako průřez zdejší kuchyní.

Aureole Fusion Restaurant & Lounge

City Tower, 27. patro Hvězdova 1716/2b, 140 00 Praha 4 (mapa)

aureole-menu

Nejen úchvatným panoramatickým výhledem na celou Prahu (Aureole sídlí v posledním patře City Tower – nejvyšší budovy v Praze) budete okouzleni v této jedinečné stylové restauraci. Ochutnáte zde Asian Fusion Cuisine pod taktovkou šéfkuchaře Jiřího Krále.

Gao Den

Tlumačovská 26, 155 00 Praha 13 (mapa)

gao-den-kachna

Moderní pojetí tradiční Vietnamské kuchyně najdete v restauraci Gao Den, která leží poněkud odstrčeně od centra města. Za smaženými jarními závitky v jejich podání se budete rádi vracet.

Malý Buddha

Úvoz 46, 110 00 Praha 1 (mapa)

maly-buddha

Tibetská restaurace a čajovna podávající tradiční Tibetská chrámová jídla. Doporučujeme si zavolat předem a zamluvit si jeden ze dvou stolů u oltáře Buddhy.

Leave a Reply

Your email address will not be published.