shutterstock_114396280

Národní divadlo

Národní 2, 110 00 Praha 1

Národní divadlo leží přímo v srdci Prahy a tyčí se nad řekou Vltavou. Historická nevyčíslitelnost se dá přiblížit milionem zlatých nashromážděných během 47 dní, které dokázaly nasbírat lidé po vzhoření prvního divadla. Divadlo je hostitelem mnoha věhlasných hereckých jmen a světoznámých představení. K praktičnosti, nachází se přímo na tramvajové zastávce a kousek od národní třídy, čím se dá spojit s příjemnou procházkou po centru. K věhlasnosti divadla snad jen: Sluha dvou pánů, Rusalka, La traviata a Naši furianti.

Praha,_Nové_Město,_Národní_divadlo,_Laterna_Magika_Fotor

Nová scéna, Laterna magika

Národní 4, 110 00 Praha 1

Unikátní spojení balletu, divadla a multimediálních efektů, tak se dá popsat Laterna magika. Tato novátorská kompozice se hrdě pyšní titulem první multimediální divadlo na světe a její původ sahá do roku 1958, kdy se konalo Expo58, mezinárodní výstava, která platí za největší svého druhu dodnes.

Samotná Nová scéna se soustřeďuje primárně na balet a činohru. Zároveň poskytuje všem možnost se jen tak zastavit a projít si její prostory, zastavit se a obdivovat důmyslnou architekturu a výzdobu, či lépe užít si výhled na Národní třídu z kavárny NONA ve třetím patře.

Statni-opera_Fotor

Státní opera Praha

Wilsonova 4, 110 00 Praha 1

Paradoxně přímo před pražškou magistrálou, ve Městské památkové zóně Vinohrady stojí budova Státní opery s bohatou historií a nádhernou architekturou. Nacistická minulost se podepsala i zde, kdy během Protektorátu Čechy a Morava zde vzniklo Německé divadlo a zároveň zde probíhala setkání NSDAP. V současti si můžete zajistit prohlídku budovy, anebo jednoduše navštívit některá z představení jako jsou Rusalka, La Bohéme, Otello, Aida a mnoho dalších.

3, 4 náměstí Republiky U Hybernů , Nové Město, Praha 1

Divadlo Hybernia

náměstí Republiky 3/4, 110 00 Praha 1

Spojením gotického kostela a kláštěra irských františkánů vznikla v roce 1652 ve stojnemenné ulici u Náměstí Republiky budova divadla Hybernia, přičem její název neznamená nic jiné než Irsko. Kromě kulturního zážitku v podání Moniky Absolonové, Lumíra Olšovského, Romana Vojtka a mnoha dalších je zpřístupněna vyhlídková terasa a střeše budovy.

2_Fotor

Hudební divadlo Karlín

Křižíkova 283/10, 186 00 Praha 8

Druhé největší divadlo v Praze se nachází v okolí Florence a tedy výborně dostupné hromadnou dopravou ale rovněž s množstvím možností pro parkování v okolí. Krome klasickych vánočních koncertů se v repertoáru objevují kusy jako Jesus Christ Superstar, Carmen, Dracula, The Addams Family a další.

Leave a Reply

Your email address will not be published.